اخبار کویت و ایرانیان مقیم کویت Iranians In Kuwait

شاخص سهام بورس اوراق بهادار كويت در پايان معاملات روز يكشنبه ‪۴۲/۳‬ واحد افزايش يافت.

بر اساس گزارش‌هاي دريافتي ایسکنا از بازار بورس كويت، با اين ميزان افزايش، امروز شاخص كل سهام روي ‪ ۱۳‬هزار و ‪ ۴۲۸‬واحد بسته شد.

در بازار بورس اوراق بهادار كويت در روز يكشنبه، ‪ ۴۲۳‬ميليون سهم به ارزش ‪ ۲۰۲/۶‬ميليون دينار كويت برابر با ‪ ۶۸۶‬ميليون دلار آمريكا در ‪ ۱۰‬هزار و ‪ ۳۵۶‬معامله بين خريداران و فروشندگان داد و ستد شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام دی ۱۳۸۶ساعت 17:55  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

مراسم عاشوراي حسيني روز شنبه با حضور شيفتگان وعاشقان ابا عبدالله الحسين (ع) و ياران با وفايش، در كويت برگزار شد.

به گزارش ایسکنا، برپايي آئين‌هاي با شكوه عزاداري در حسينيه‌ها، مساجد و تكايا ، در مواردي با حضور برخي برادران اهل سنت نيز همراه و بيانگر حرمت خاندان عصمت و طهارت نزد ساير مسلمانان بود.

از سوي ديگر ايرانيان مقيم كويت نيز روز شنبه طي مراسمي، در سوگ سالار شهيدان به عزاداري پرداختند و بر مظلوميت آن حضرت و ياران با وفايش گريستند.

در اين مراسم كه در اقامتگاه سفير جمهوري اسلامي ايران در كويت برپا شد حجت‌الاسلام "خليق" طي سخناني به تشريح فلسفه قيام عاشورا و نهضت امام حسين(ع) پرداخت و علل مبارزه و جهاد آن حضرت عليه دستگاه ظلم و بيداد را بازگو كرد.

اين مراسم با سينه زني و نوحه سرايي در سوگ سالار شهيدان كربلا و مظلوميت خاندان و ياران آن حضرت همراه بود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم دی ۱۳۸۶ساعت 23:4  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

شيعيان كويت جمعه شب با حضور در حسينيه‌ها، مساجد و تكايا سالروز شهادت سالار شهيدان حضرت "اباعبدالله الحسين (ع)" و ياران باوفايش را گرامي داشتند.

به گزارش ايرنا، در آيين‌هاي متعددي كه به همين مناسبت در بيش از يكصد حسينيه، مسجد و تكيه كويت برپا شد، ده‌ها هزار سوگوار و علاقمند اهل بيت به سينه زني و عزاداري پرداختند.

سخنرانان در اين مراسم ضمن بازگويي فلسفه قيام امام حسين (ع) و نهضت عاشورا به ذكر مقام و منزلت آن حضرت پرداخته و مداحان اهل بيت با سينه‌زني، ياد شهيدان كربلا را گرامي داشتند.

به همين مناسبت در مراسمي كه در حسينيه امام حسين (ع) و با حضور شماري از ايرانيان مقيم كويت برگزار شد، مداحان خاندان عصمت و طهارت (ع) به نوحه سرايي پرداختند.

در اين مراسم حجت‌الاسلام "خليق" درباره قيام عاشورا و نهضت امام حسين(ع) عليه ظلم و استبداد زمان، سخنراني و عزاداران حسيني را به پند گرفتن از نهضت عاشورا دعوت كرد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم دی ۱۳۸۶ساعت 23:3  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، "شيخ محمد صباح السالم الصباح" گفت: «من فقط مي‌توانم از سوي دولت خودم بگويم كه دوست و دشمن ما كيست و ايران را دوست خود مي‌دانيم.»
صباح در كنفرانس مطبوعاتي مشترك با همتاي ايراني خود "منوچهر متكي" از روابط دوستانه كويت و ايران حمايت و بر گسترش آن تأكيد كرد.
"جورج بوش"، رئيس جمهور آمريكا، طي بازديد جمعه گذشته از كويت تلاش كرد كه ايران را دشمن اين كشور حاشيه خليج فارس جلوه دهد، اما سفر زودهنگام وزير خارجه كويت به تهران گامي مثبت در جهت تحكيم روابط دوجانبه به شمار مي‌رود.
صباح همچنين براي بررسي مسائل دوجانبه نظير حدود دريايي ميان ايران و كويت و همكاري در زمينه‌هاي مختلف به تهران سفر كرده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۶ساعت 18:37  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 
 
 
 
 
 
  ديدار "شيخ محمد صباح سالم الصباح" وزير امور خارجه كويت با "محمود احمدي نژاد" رييس جمهوري
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۶ساعت 18:22  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 
 
 

ديدار "شيخ محمد صباح سالم الصباح" وزير امور خارجه كويت با "سعيد جليلي" دبير شوراي امنيت ملي

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۶ساعت 18:20  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 
 
 
 
 
 
 
 "شيخ محمد صباح سالم الصباح" وزير امور خارجه كويت, روز چهارشنبه با "غلامعلي حداد عادل" رئيس مجلس شوراي اسلامي, ديدار و گفت وگو كرد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۶ساعت 18:19  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

 

" منوچهر متكي " و "شيخ محمدصباح سالم الصباح" وزيران امورخارجه جمهوري اسلامي ايران و دولت كويت روز چهارشنبه در نخستين كميسيون مشترك دو كشور در حضور خبرنگاران ، به سووالات مطرح شده پاسخ دادند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۶ساعت 18:9  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

وزيران امورخارجه جمهوري اسلامي ايران و دولت كويت روز چهارشنبه و در پايان نخستين كميسيون مشترك دو كشور در حضور خبرنگاران اسنادمربوط به اين كميسيون را امضا كردند.

به‌گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، منوچهر متكي از سوي جمهوري اسلامي ايران و شيخ محمدصباح سالم الصباح‌از سوي كويت اسناد موافقتنامه اجتناب‌از پرداخت ماليات مضاعف و صورت‌جلسه يادداشت تفاهم كميسيون مشترك را امضا كردند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۶ساعت 18:6  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

وزيرامورخارجه ايران در ديدار با شيخ "محمد الصباح" معاون نخست وزير و وزير امور خارجه كويت با بيان روابط خوب دو كشورگفت: مرحله جديدي در گسترش مناسبات ايران و كويت گشوده شده است.
به گزارش سه‌شنبه شب، اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امورخارجه، منوچهر متكي دراين ديدار اظهارداشت: اين رويكرد جديد محصول اراده سياسي مقامات عاليه دو كشور ايران و كويت است.

وزيرامورخارجه بااشاره به ديپلماسي صميميتي كه بر روابط دو كشور حاكم مي باشد افزود: اين صميميت بهترين سرمايه دستگاه ديپلماسي دو كشور براي پيشبرد امور دوجانبه است.

دراين ديدار معاون نخست وزير و وزيرامورخارجه كويت بااشاره به روابط خوب دو كشور گفت : ما هم معتقديم اين ديدار فصل تازه‌اي در تحكيم روابط گشوده است.

شيخ محمد الصباح افزود: تعميق و گسترش روابط ايران با كشور عضو شوراي همكاري خليج فارس به دنبال سفر دكتر احمدي نژاد به دوحه، وارد مرحله جديدي شده كه ظرفيتهاي جديدي در روابط دوجانبه و منطقه‌اي به همراه خواهد داشت.

دكتر شيخ محمد الصباح معاون نخست وزير و وزير امورخارجه كويت به منظور شركت در اجلاس كميسيون مشترك اقتصادي ايران و كويت روز سه شنبه وارد ايران شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۶ساعت 18:0  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 
 
 

" شيخ محمد صباح السالم الصباح" معاون نخست وزير و وزير امور خارجه كويت با " منوچهر متكي " وزير امور خارجه ايران ديدار و گفتگو كرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۶ساعت 17:50  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

شيخ " محمدصباح السالم الصباح " معاون نخست وزير و وزيرامورخارجه كويت، روز سه شنبه پيش از ترك كشورش به مقصد تهران، موضع ايران در قبال كشورهاي خليج فارس را مثبت ارزيابي كرد.
به گزارش ايرنا از كويت ، صباح السالم الصباح كه براي ديدار رسمي دو روزه به تهران سفر مي‌كند،در جمع خبرنگاران گفت: در نشست تهران در گفت و گو با مقامات ايران، روابط دو جانبه سياسي، فرهنگي و اقتصادي از جمله صادرات گاز ايران به كويت بررسي خواهد شد.

وزير خارجه كويت افزود: موضوع فلات قاره در اولويت بحث‌هاي كنفرانس مشترك ايران و كويت قرار دارد و اميدواريم در اين زمينه نه تنها پيشرفت بلكه در نزديك‌ترين زمان ممكن موضوع حل و فصل شود.

وي افزود: در نشست تهران با مقامات ايراني درباره موضوعاتي مختلف از جمله تمايل كويت براي دستيابي به گاز ايران، همكاري‌هاي اقتصادي و فرهنگي بحث و گفت و گو خواهيم كرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم دی ۱۳۸۶ساعت 20:41  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

شيخ "محمد صباح السالم الصباح" وزير امور خارجه كويت عصر سه شنبه وارد تهران شد و مورد استقبال "منوچهر متكي" وزير امور خارجه كشورمان قرار گرفت.

گروه خبری ایسکنا

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم دی ۱۳۸۶ساعت 20:39  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

درخواست دادستاني كويت براي لغو مصونيت پارلماني دو نماينده، از سوي كميسيون حقوقي مجلس اين كشور رد شد.

به گزارش "ایسکنا" به نقل از ایرنا ، كميسيون حقوقي مجلس در نشست روز يكشنبه خود، درخواست دادستاني براي لغو مصونيت پارلماني "مسلم البراك" و"ناصر الصانع" در ارتباط با جرايم مطبوعاتي را رد كرد.

"حسين الحريتي" منشي اين كميسيون خاطرنشان كرد : اعضاي كميسيون حقوقي مجلس پس از شنيدن ديدگاههاي نمايندگان يادشده در رابطه با دو مورد جريمه مطبوعاتي، درخواست دادستاني را بااجماع رد كردند.

وي افزود: اين دو نماينده خاطرنشان كردند كه دراين رابطه به وظيفه نمايندگي خود مبني بر اعمال نظارت سياسي و حفظ اموال عمومي عمل كرده‌اند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم دی ۱۳۸۶ساعت 20:38  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

وزيرخارجه عراق و هيات همراه امروز (يكشنبه) با امير و برخي مقامات كويت ديدار و گفت وگو كرد.

به گزارش خبرگزاري رسمي كويت (كونا)، در ديدار "هوشيار زيباري" و هيات همراه با شيخ "صباح الاحمد الجابر الصباح" امير كويت، شيخ " نواف الاحمد الجابر الصباح" وليعهد، شيخ "محمد صباح السالم الصباح" وزير امور خارجه، شيخ "علي جراح الصباح " و شمار ديگري از مقامات كويتي حضور داشتند.

هفته گذشته نيز "طارق الهاشمي"معاون رييس جمهوري عراق در سفري دو روزه به كويت درباره روابط دوجانبه و راههاي گسترش آن، مسايل منطقه‌اي و تحولات عراق با مقامات كويتي گفت وگو كرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم دی ۱۳۸۶ساعت 20:36  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

"اراتو كازاكو ماركوليس" وزير خارجه قبرس (بخش جنوبي و يوناني‌نشين ) براي يك بازديد رسمي سه روزه از كويت روز يكشنبه (‪ ۲۳‬دي ماه) به اين كشور سفر خواهد كرد.

به گزارش ايرنا، خبرگزاري قبرس (سينا) روز جمعه از نيكوزيا پايتخت اين كشور عنوان كرد كه وزير خارجه قبرس در طول اقامت خود در كويت علاوه بر ديدار با همتاي كويتي خود، با امير و رييس مجلس كويت نيز ديدار و در مورد مسايل مختلف بحث و تبادل نظر خواهد كرد.

بر اساس گزارش اعلام "سينا"، ماركوليس در ديدارهاي خود با مقامات كويتي در مورد نحوه توسعه همكاريهاي دو جانبه، همكاريها در چارچوب شوراي همكاري خليج فارس، اتحاديه عرب، همكاريهاي دو كشور در چارچوب اتحاديه اروپا، مساله قبرس و ديگر مسايل مهم منطقه، گفت وگو و مذاكره خواهد كرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم دی ۱۳۸۶ساعت 20:35  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

به گزارش ایسکنا پايگاه اينترنتي "الوطن" روز جمعه اعلام كرد كه حفاظت از "جرج بوش" رييس جمهوري آمريكا در سفر به كويت با نيروهاي ارتش آمريكا است.
روزنامه الوطن به نقل از "منابع آگاه" همچنين نوشت: گروهي از نيروهاي اطلاعاتي و نظامي آمريكا حفاظت از جرج بوش رييس جمهوري آمريكا را در جريان سفر هفته آينده‌اش به كويت به عهده خواهند داشت.

اين پايگاه اينترنتي افزود: منابع آگاه همچنين خاطرنشان كردند كه طرف كويتي در صورت درخواست نياز در اين زمينه نقش كمكي خواهد داشت.

به گفته اين منابع، نيروهاي اطلاعاتي آمريكا از چند روز پيش به منظور بررسي مسيرهاي عبور بوش، در كويت بسر مي‌برند.

الوطن به نقل از همين منابع افزود: وزارت كشور كويت در اين‌باره برنامه حفاظتي و امنيتي را تدارك ديده بود ولي طرف آمريكايي ابراز تمايل كرد كه حفاظت را خودش به‌عهده بگيرد و نيروهاي امنيتي كويت نقش كمكي داشته باشند.

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۶ساعت 19:52  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

ارتش كويت روز پنجشنبه از انجام تمرين نظامي در منطقه شمالي اين كشور، از ششم تا نوزدهم ماه جاري ميلادي خبر داد.

به‌گزارش ایسکنا به نقل از ایرنا، در بيانيه ارتش اين كشور از افراد خواسته شده است تا در اين مدت از تردد در منطقه مورد نظر واقع در شمال اين كشور خودداري كنند و از ميادين تيراندازي دور شوند.

بر اساس اين بيانيه، در اين مدت نيروي زميني و نيروي هوايي به طور مشترك تمرين نظامي برگزار مي‌كنند.

دراين بيانيه همچنين، توجه به علائم هشدار و راهنماي نصب شده در محدوده اين مناطق با هدف حفظ جان افراد هنگام برگزاري تمرين نظامي، مورد تاكيد قرار گرفته است.

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۶ساعت 19:50  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

بانك مركزي كويت روز پنجشنبه، ارزش دينار اين كشور را مقابل دلار آمريكا كاهش داد.

به‌گزارش ایسکنا به نقل از ایرنا، با تصميم بانك مركزي اين كشور، نرخ برابري هر دلار آمريكا مقابل دينار، (‪ (۰/۰۴‬چهار صدم درصد افزايش يافت و هر دلار آمريكا به جاي ‪ ۲۷۳/۵‬فلس قبلي با ‪ ۲۷۳/۱۵‬فلس محاسبه شد.

گفتني است كه بانك مركزي كويت ديروز نيز نرخ برابري دينار( هر دينار هزار فلس) را مقابل دلار آمريكا كاهش داد.

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۶ساعت 19:48  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

روابط عمومي دانشگاه شيراز اعلام كرد:يك دانشجوي كامپيوتردانشكده مهندسي دانشگاه شيراز مدال طلاي مسابقات بين‌المللي اختراعات كشوركويت راكسب كرد.

به گزارش دريافتي روز سه شنبه ايرنا، امين امامزاده، دانشجوي كامپيوتر دانشكده مهندسي دانشگاه شيراز، با اختراع ثبت شده خود به عنوان " گيره لوله خم كن" در ميان كشورهايي از قاره‌هاي آسيا، اروپا، آمريكا و آفريقا مدال طلاي اين دوره از مسابقات را به دست آورد.

بر اساس اين گزارش، اختراع اين دانشجوي جوان كه‌براي نخستين بار در دنيا انجام شده خم كردن لوله‌هاي غيراستوانه‌اي را همچون لوله‌هاي استوانه‌اي با دقت يك درجه و با حداقل هزينه با شعاع‌هاي خمش و درجه‌هاي مختلف خم انجام مي دهد.

اين‌گزارش‌افزوده‌است: اين مخترع كه به عنوان يكي‌ازجوانترين شركت‌كننده ها توسط هيات داوران به سرداوري داوري از كشور آمريكا برگزيده و معرفي شد در اين‌مسابقات درگروه(كلاس ‪ (A‬كه شامل بالاترين سطح اختراعات يعني ماشين آلات و ابزارهاي صنعتي است قرار داشت.

بنا به اين گزارش، تيم اعزامي ايران داراي ‪ ۲۵‬طرح بود كه ‪ ۲۱‬طرح را شركت‌كنندگان به شيوه حضوري و در سطوح مختلف تحصيلي و سني تشكيل مي‌دادند ونيز در ميان همه تيم‌هايي كه از دانشگاههاي داخلي ايران در اين مسابقات شركت كرده بودند، فقط امامزاده از دانشگاه شيراز موفق به‌دريافت كسب مدال طلا شد.ك/‪۱‬

خبر مرتبط با موضوع ایسکناhttp://isk.blogfa.com

+ نوشته شده در  جمعه هفتم دی ۱۳۸۶ساعت 15:34  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

به گزارش ایسکنا :

شاخص سهام بورس اوراق بهادار كويت، در پايان معاملات روز پنجشنبه، ‪۷۶/۵‬ واحد افزايش يافت.

براساس گزارش‌هاي دريافتي از بازار بورس كويت، با اين ميزان افزايش، شاخص كل سهام بورس اين كشور، روي ‪ ۱۲‬هزار و ‪ ۴۴۷‬واحد بسته شد.

در بازار بورس اين كشور، ‪ ۲۳۰‬ميليون سهم به ارزش ‪ ۱۲۳‬ميليون دينار برابر با ‪ ۴۲۸‬ميليون دلار آمريكا در قالب ‪ ۶‬هزار و ‪ ۱۲۵‬مورد معامله بين خريداران و فروشندگان داد و ستد شد.

+ نوشته شده در  جمعه هفتم دی ۱۳۸۶ساعت 15:31  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

دبير مجمع علماي شيعه كويت، خواستار صدور فتوايي از سوي پاپ رهبر كاتوليك‌هاي جهان مبني بر حرام بودن توهين به مقدسات اسلامي و اسائه ادب به ساحت پيامبر اسلام(ص) شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ايرنا از كويت، آيت‌الله سيد محمدباقر مهري در نشست مشترك اديان الهي كه ديشب با حضور روحانيون مسلمان و مسيحي به مناسبت بزرگداشت ميلاد حضرت عيسي مسيح (ع) و با هدف تعامل و همزيستي ميان اديان در كويت برگزار شد، بر محترم شمردن مقدسات و شعائر پيروان اديان الهي تاكيد كرد.

وي همچنين با انتقاد از برخي تحركات در اروپا و اهانت به مقدسات اسلامي، خواستار صدور فتوايي از سوي پاپ براي حرام كردن اهانت به دين و مقدسات اديان الهي شد و خاطرنشان كرد كه روحانيون مسيحي در غرب بايد بر اساس تاكيد اديان آسماني به عدالت و صلح، تلاش خود را براي مقابله با دسيسه‌هاي دشمنان و مقاومت در برابر سركوب ملت مظلوم فلسطين توسط صهيونيستها، به كار گيرند.

در اين نشست كه "موسوي لاري" وزير سابق كشور، "محمد شريعتي" مشاور رييس جمهور سابق ايران نيز در آن حضور داشتند، اهميت تعامل و همزيستي ميان اديان و توحيد و يكتاپرستي و جستجوي راهكارهاي ايجاد صلح و برقراري عدالت جهاني و رفع چالش‌هاي موجود مورد تاكيد قرار گرفت.

شركت‌كنندگان همچنين با صدور بيانيه مشتركي بر ضرورت ادامه گفت و گوهاي سازنده و تعامل پايدار ميان اديان الهي تاكيد كردند و خواستار هوشياري مردم جهان نسبت به دسيسه‌هاي گروه‌هاي تروريستي و تندرو متعصب شدند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم دی ۱۳۸۶ساعت 13:36  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

با نزديك شدن زمان پايان قرارداد كارشناسان نفتي ژاپن براي فعاليت در تاسيسات ميدان نفتي "خفوجي" در كويت، فعاليت شركت ژاپني "نفت عربي" در اين ميدان نفتي بطور كلي به پايان مي‌رسد.

به گزارش روز پنجشنبه روزنامه نيهون كيزاي، قرارداد شركت نفت عربي با كويت براي كار در تاسيسات نفتي ميدان خفوجي هشت روز ديگر (چهارم ژانويه) به پايان مي‌رسد و به‌دليل شكست گفت وگوها براي تمديد قرارداد، پس از حدود نيم قرن كار ژاپن در اين ميدان نفتي پايان مي‌پذيرد.

ميدان نفتي خفوجي كه‌پهنه‌آن در مرزهاي كويت و عربستان سعودي گسترده است، پس‌از پايان جنگ جهاني دوم،نخستين ميداني بود كه ژاپني‌ها موفق شدند امتياز بهره‌برداري از آن را بدست آورند.

شركت نفت عربي در سال ‪ ۱۹۵۷‬ميلادي امتياز بهره‌برداري‌از ميدان نفتي خفوجي را به‌دست آورد و با توليد ‪ ۲۷۰‬هزار بشكه نفت خام در روز و صدور آن‌به ژاپن حدود پنج درصد از انرژي مصرفي اين كشور را تامين مي‌كرد.

به گزارش ايرنا به نقل از نيهون كيزاي،باوجود آن كه دولت ژاپن از تمديد قرارداد ميدان نفت خفوجي حمايت مي‌كرد، اما مذاكرات با هر دو كشور عربستان سعودي و كويت براي تمديد قرارداد با شكست روبرو شد.

قرارداد ژاپن با كويت درخصوص بهره‌برداري از ميدان نفتي خفوجي در سال ‪ ۲۰۰۳‬ميلادي به پايان رسيده بود، اما دو طرف توافق كردند تااوايل سال ‪۲۰۰۸‬ ميلادي كارشناسان شركت نفت عربي در تاسيسات نفتي اين ميدان كار كنند.

شركت نفت عربي درخصوص تمديد قرارداد كارشناسان اين شركت كه آخرين نقطه اتصال اين شركت براي فعاليت در اين ميدان نفتي بود، با كويت مذاكره كرد، اما به نظر مي‌رسد به علت كسب تجربه كافي از سوي كارشناسان كويتي براي اداره كردن تاسيسات و نياز نداشتن به كارشناسان ژاپني،كويت از تمديد اين قرارداد خودداري كرده است.

از سوي ديگر قرارداد كويت با شركت نفت عربي براي صدور روزانه ‪ ۱۰۰‬هزار بشكه نفت خام استخراجي از ميدان خفوجي به ژاپن تا سال ‪ ۲۰۲۳‬ميلادي اعتبار داشته و به همين دليل تبادلات نفتي ميان دو طرف ادامه خواهد داشت.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم دی ۱۳۸۶ساعت 13:35  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

معاون نخست وزير و وزير خارجه كويت روز دوشنبه در "همايش همزيستي اعراب با ايران و هند" بر گسترش روابط و تعامل ميان اعراب با تمدن‌هاي كهن ايران و هند تاكيد كرد.

به گزارش ايرنا از كويت، " محمد صباح السالم الصباح" در آيين افتتاح اين همايش كه به ميزباني دانشكده ادبيات دانشگاه كويت و با حضور شماري از استادان دانشگاه‌هاي ايران و هندبرگزار شد، با يادآوري نقش و تاثير تمدن ايراني در بالندگي تمدن اسلامي بر اهميت گسترش روابط ميان دو كشور تاكيد كرد.

وي با بيان اين‌كه زمان كشمكش‌ها به پايان رسيده است، خاطرنشان كرد كه همزيستي اعراب با تمدن ايران و هند، همواره از اهميت ويژه‌اي برخوردار بوده است.

در اين همايش ‪ ۳‬روزه، روابط كشورهاي عرب به ويژه كويت با ايران و هند از زواياي مختلف فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و منطقه‌اي مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

" عبدالغني ايرواني زاده " يكي از استادان دانشگاهي‌ايران درباره تاثير زبان و ادبيات عرب بر زبان وادبيات فارسي، "احمد احمديان "درباره تاريخ روزنامه نگاري عربي در ايران، "محمد خاقاني " درباره آموزش زبان عربي در ايران و "موسي بيدج " درباره ترجمه ادبي از زبان عربي به فارسي مطالبي ارايه كرده‌اند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم دی ۱۳۸۶ساعت 13:34  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش گفت: سفر نخستين گروه گردشگران كويتي به‌جزيره‌كيش همزمان باعيد قربان و راه‌اندازي خط هوايي كويت - كيش و بالعكس شروع خوبي براي جذب گردشگران مسلمان است.

مجيد شايسته، شنبه در حاشيه مذاكرات خود با مسوولان اجرايي سفر گردشگران كويتي به‌جزيره كيش به خبرنگار ايرنا، گفت:سازمان منطقه آزادكيش راه‌اندازي خطوط هوايي مستقيم بين كيش و كشورهاي مسلمان ديگر را به منظور افزايش گردشگران خارجي در دستور كار خود قرار داده است.

وي بيان كرد: هم‌اكنون مذاكره براي راه‌اندازي خطوط مستقيم هوايي بين كيش و ديگر كشورها با هدف جذب گردشگران خارجي بيشتر به كيش در حال انجام است.

شايسته بابيان آنكه راه‌اندازي خط هوايي كيش - كويت و بالعكس توسط بخش خصوصي انجام شده، ابرازاميدواري كردباحضور بخش خصوصي و معرفي مناسب جزيره كيش در آينده گردشگران خارجي بيشتري به جزيره كيش سفر كنند.

مدير عامل شركت گردشگري دشتي كويت نيز در حاشيه برگزاري اين مذاكرات به خبرنگار ايرنا گفت: جزيره كيش براي گردشگران كويتي دور از انتظار است و آنان از اين سفر رضايت كامل دارند.

احمد علي دشتي افزود:با توجه به علاقه خانواده‌هاي كويتي به خريد و وجود بازارهاي بزرگ و متعدد در كيش، اين جزيره مي‌تواند محل مناسبي براي سفر گردشگران كويتي باشد.

وي افزود:گردشگران كويتي پس از بازگشت به كشورشان مي‌توانند مبلغان خوبي براي جزيره كيش در كشور خود باشند.

مدير عامل شركت جهانگردي تعطيلات، مجري جذب گردشگران كويتي‌به جزيره كيش نيز در حاشيه‌اين جلسه به ايرنا، گفت: راه‌اندازي خط هوايي بين كيش و كويت با استقبال خوبي از سوي گردشگران كويتي مواجه شده است.

داود فرزانه ابرازاميدواري كرد با تقاضاي بيشتر پروازهاي بين كويت و جزيره كيش طي سه ماه آينده از دو پرواز هفتگي فعلي به چهار پرواز افزايش يابد.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم دی ۱۳۸۶ساعت 17:21  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

نخستين پرواز شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) از كويت راس ساعت ‪ ۱۹/۲۵‬دقيقه روز پنجشنبه در فرودگاه بين‌المللي كيش به زمين نشست.

به گزارش ايرنا، دراين پرواز كه توسط يك فروند فوكر ‪ ۱۰۰‬ايران‌اير انجام شد ‪ ۶۵‬مسافر كه تعدادي زيادي از آنان گردشگران كويتي بودند حضور داشتند.

مديركل فروش هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در فرودگاه كيش به خبرنگار ايرنا، گفت: با انجام نخستين پرواز در مسير كويت به كيش از اين پس ايران اير هر هفته دو پرواز را روزهاي شنبه و پنجشنبه به صورت رفت و برگشت در اين مسير انجام خواهد داد.

"محمدرضا خوشنويسان" افزود: در صورتي كه تقاضا در اين مسير بيشتر شود تعداد پروازهاي هوايي ايران اير در مسير كيش - كويت افزايش خواهد يافت.

به‌گفته وي، براي افزايش سفر گردشگران مسلمان از كشورهاي حاشيه خليج فارس به كيش برنامه‌ريزي شده و از هفته گذشته پرواز ايران اير از كيش به دبي در اين مسير آغاز شده است.

خوشنويسان با بيان آنكه هم‌اكنون چهار پرواز به صورت رفت وبرگشت در مسير كيش - دبي انجام مي‌شود،افزود: با برنامه‌ريزيهاي انجام شده تعداد پروازهاي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در مسير كيش - دبي در هرهفته به هفت پرواز افزايش خواهد يافت.

عضو هيات مديره سازمان منطقه آزاد كيش در مراسم استقبال از ميهمانان پرواز كويت به كيش گفت: جزيره كيش ظرفيتها و بسترهاي مناسبي براي سفر گردشگران كشورهاي مسلمان را به اين جزيره دارد.

"مهدي چمن زاد" افزود: هواي پاك، طبيعت پاك و آب پاك سه مزيت مهم جزيره كيش است كه گردشگران مسلمان مي‌توانند با سفر خود به كيش از آن استفاده كنند.

در مراسم استقبال از مسافران نخستين پرواز شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در مسير كويت به كيش تعدادي از مسوولان سازمان منطقه آزاد كيش، و آژانسهاي هوايي و برخي از مسوولان دستگاههاي اجرايي حضور داشتند.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم دی ۱۳۸۶ساعت 17:21  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 

دانشجويان زبان و ادبيات فارسي دانشگاه كويت، در پي اعلام سال ‪۲۰۰۷‬ ميلادي از سوي سازمان يونسكو به عنوان سال تجليل از مولانا، تاكنون بيش از ‪ ۹۰‬اثر تحقيقي و پژوهشي درباره اين شاعر و عارف پرآوازه ايراني به رشته تحرير درآورده‌اند.

يك استاد زبان و ادبيات فارسي دانشگاه كويت در اين‌باره به ايرنا گفت:
در پي افزايش روزافزون توجه فرزانگان و فرهيختگان اروپايي و آمريكايي بويژه محافل دانشگاهي به آثار گرانسنگ مولوي، دانشحويان دانشگاه كويت نيز تاكنون ‪ ۹۵‬اثر تحقيقاتي درباره زندگينامه، آثار و اشعار عربي و فارسي اين شاعر نامي ايران و نقش وي در غناي فرهنگ اسلامي انجام داده‌اند.

"سمير ارشدي" افزود: دانشجويان در آثار تحقيقاتي و پژوهشي خود، تاثير شگرف مفاهيم و سروده‌هاي مولانا بر ادبيات و شعر معاصر عرب را مهم و اساسي دانسته و بر ضرورت شناخت هرچه بيشتر و عميق‌تر آثار عرفاني ايران و بهره‌مندي از آن در ارتقاي فرهنگ و تفكر معاصر عربي، تاكيد كرده‌اند.

به‌گفته وي، آثار تحقيقاتي دانشجويان زبان و ادبيات فارسي دانشگاه كويت قرار است بزودي در نمايشگاهي به‌مناسبت بزرگداشت مولانا در كويت به نمايش گذاشته شود.

در زمان حاضر، يكصد دانشجو از اتباع كشورهاي مختلف جهان در دانشگاه كويت سرگرم فراگيري زبان و ادبيات فارسي هستند.

از سوي ديگر در راستاي تعامل فرهنگي ميان مجامع علمي و دانشگاهي، قرار است روز دوشنبه اين هفته، همايشي با عنوان "بررسي ادبيات عرب در ايران و هند" در دانشگاه كويت برگزار شود و در همين راستا اساتيدي از دانشگاههاي تهران و اصفهان نيز براي شركت در اين همايش دعوت شده‌اند.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم دی ۱۳۸۶ساعت 17:19  توسط یک ایرانی مقیم کویت | 
 
صفحه نخست
درباره ما
رایانامه
آرشیو
لینکستان اخبار ایسکنا
نکته ای کوتاه
اخبار کویت و ایرانیان مقیم کشور کویت
کُویت کشوری کوچک در خاورمیانه است که در میان عراق ، عربستان سعودی و آبهای خلیج فارس واقع شده‌است . پایتخت این کشور شهر کویت می‌باشد.

پیوندهای روزانه
بوسه حجت الاسلام امرودی بر دستان پدر شهید فهمیده عکس هفته فضای مجازی
راه اندازی سرویس بین الملل فضای مجازی
اقدامی خیرخواهانه یا منطبق با منافع ملی آمریکا ؟
پایگاه خبری فضای مجازی ایران
برنامه عربستان سعودی برای لشکرکشی به کویت
مجلس کویت شبانه اشغال شد + تصاویر
القاء القبض على كويتيين اثنين بتهمة التجسس في مدينة آبادان الايرانية
دو جاسوس کویتی درآبادان دستگیرشدند
ابراز تاسف مهمانپرست از اظهارات خلاف واقع وزير خارجه كويت
استاندار گيلان سفير ايران در كويت ‌شد
آرشیو پیوندهای روزانه
آرشیو زمانی
اردیبهشت ۱۳۹۴
فروردین ۱۳۹۴
اسفند ۱۳۹۳
بهمن ۱۳۹۳
دی ۱۳۹۳
آذر ۱۳۹۳
آبان ۱۳۹۳
مهر ۱۳۹۳
مرداد ۱۳۹۳
خرداد ۱۳۹۳
اردیبهشت ۱۳۹۳
فروردین ۱۳۹۳
اسفند ۱۳۹۲
بهمن ۱۳۹۲
دی ۱۳۹۲
آذر ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
مهر ۱۳۹۲
شهریور ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
خرداد ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۱
آرشيو
آرشیو موضوعی
علمي
سیاسی
اجتماعی
اقتصادی
فرهنگی
ورزشی
مصاحبه
گزارش تصویری
گزارش / خبری
ایرانیان مقیم کویت
مدیریت سایت
مدارس
مسایل داخلی کویت
روابط بین الملل
نفت و انرژی
نظامی ، امنیتی
مذهبی
میراث فرهنگی
حمل و نقل
مواد مخدر
حقوق بشر
جنائی
پزشکی
ایرانشناسی
برچسب‌ها
کویت (180)
ایران (46)
امیر کویت (22)
پارلمان (18)
خلیج فارس (15)
دولت (14)
نفت (14)
تروریست (10)
آمریکا (10)
زندان (10)
مجلس الامه (10)
بازداشت (9)
اعتراض (9)
انتخابات (8)
مردم (7)
عراق (7)
سوریه (7)
سفیر (6)
سفارت (6)
مجلس (6)
نویسندگان
یک ایرانی مقیم کویت
دبیر سیاسی
مرتضی کریمی - پشتیبان سایت
معاونت اطلاع رسانی
پیوندها
نظام آموزشی کویت
پایگاه مردمی قدس
***اخبار ایران و جهان***
ایران در سال 1357
جونقان
كوه شب رويدر
آفتاب لاگ
دفتر مقـام معظم رهبری
سایت ریــاست جمهوری
گزیده های خبری ایسکنا
شـــــهردار قـــالـــیبـــــاف
وطـــن نام تو نــام نامداران
*سایت های دولتی کشور کویت*
شهرداری کویت
وزارت نفت کویت
وزارت کشور کویت
وزارت خارجه کویت
وزارت مخابرات کویت
وزارت بهداشت کویت
وزارت آب و برق کویت
وزارت آموزش و پرورش کویت
خدمات دولت الکترونیک کویت
زمان حرکت هواپیماها در کویت
وزارت آموزش عالی دولت کویت
وزارت اوقاف و امور اسلامی کویت
بورس و نقل و انتقالات مالی کویت
وزارت کار و امور اجتماعی کــــویت
وزارت بازرگانی و امور صنایع کویت
سیستم وبلاگ نویسی قدس بلاگ
انجمن اینترنتی وابسته قدس
پایگاه خبری فضای مجازی ایران
اتحادیه بین المللی سازمان های مدافع حقوق ملت فلسطین
مجمع فرهنگی پژوهشی مذهبی جونقانی های مقیم استان اصفهان
Assembly cultural, Research and Religious jonaghanian esfahan province biding
ضد ایرانی ترین نماینده پارلمان کویتی ، اصفهانی الاصل است!
پایگاه خبری فضای مجازی ایران
خیرین بهزیستی ، سرپرستی ایتام
پایگاه اطلاع رسانی فضای مجازی ایران
 

 RSS

POWERED BY
ایرانیان مقیم کویت

هر دینار کویتی  مورخ یکشنبه 25 مردادماه 1393 معادل :

فروش آزاد    =    110500 ریال